skip to Main Content

Naziv projekta:
Čitka igra

Ime korisnika:
Centar za kulturne djelatnosti

Partner na projektu:
Otvorena medijska grupacija

Ukupan iznos projekta:
408.800,00 HRK

Iznos EU potpore:
347.480 HRK (85%)

Vrijeme trajanja projekta:
05.07.2022. – 05.07.2023

Kontakt osoba:

ČITKA IGRA
Grupa logotipa

Projekt Čitka igra donosi online interaktivnu igru književnog i jezičnog sadržaja, i radionice koje će pomoći u razvitku interesa za čitanje kod populacije mlađe od 25 godina, te ojačati literalna znanja i vještine kod već spomenute ciljne skupine. Uz te aktivnosti, provest će se i javna kampanja koja će doprinijeti osvještavanju važnosti čitalačkih aktivnosti u klasičnoj papirnatoj formi, ali i naglasiti sinergiju novih tehnologija te lakše popularizirati čitanje kod djece i mladih.

U sklopu projekta, bit će izrađena 4 online interaktivna alata čiji će sadržaj na zabavan i intelektualno stimulirajući način stvoriti interes za likove i radnje književnih djela te će za prelazak razina biti potrebno znanje koje se jedino može dobiti čitanjem. Kako se projekt provodi online, osigurava se dostupnost čitalačkih programa i materijala osobama kojima oni nisu na raspolaganju u mjestu boravka/stanovanja, kao i osiguravanja ravnomjerne regionalne zastupljenosti projekta. Projekt se provodi s partnerom, Otvorenom medijskom grupacijom.

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda te Ministarstva kulture i medija.

POVEZANE OBJAVE

LitWorld je 2010. osnovao Svjetski dan čitanja naglas kao priliku da ljudi širom svijeta proslave radost čitanja naglas i zalažu se za pismenost kao temeljno ljudsko…

Neka i knjiga nađe mjesto pod vašim borom! Predlažemo neke od sljedećih naslova za djecu i mlade: 1.VELJKO BARBIERI "KUHARICA ZA MALE ČAROBNJAKE": Veljko Barbieri, poznati…

Kada bi pitali mlade da li bi izabrali knjigu ili film, u većini slučajeva bi odgovorili bi film! Knjiga za razliku od gledanja filmova zahtjeva našu…

Društvene igre zbog razvijene digitalne tehnologije pomalo su pale u drugi plan ali i dalje su mnogima izvor veselja. Osim što služe za zabavu, razonodu, kraćenje…

Audio knjiga (ili pričajuća knjiga) je snimka knjige ili drugog djela koje se čita naglas. Čitanje cjelovitog teksta opisuje se kao “neskraćeno”, dok su čitanje kraćih…

Jako je važno, od najranije dobi, kod djeteta razvijati ljubav prema čitanju. Čitanje je vještina koja je neophodna za razvijanje svih drugih kompetencija. Razvoj čitalačke vještine…

Današnje generacije djece i mladih uronjene su u digitalno okruženje. Rasprostranjenost i upotreba digitalnih medija u gotovo svim životnim segmentima, dovela je do toga da djeca…

U svijetu društvenih mreža važno je razumjeti važnost knjiga i čitanja. Mnogo je popisa i knjiga koje bi trebali i voljeli (pro)čitati jednom u životu, koje…

U posljednjih nekoliko desetljeća razvoj informacijske i računalne tehnologije (ICT) ponudio je različite alternative čitalačkoj stvarnosti. Korištenje digitalne tehnologije može stvoriti okruženje za učenje koje djeci…